Search
  • sagiv koren

שגיב קורן כל האמת נחשפת

האפליקצייה החברתית פינדרלה (finderella) אשר החלה את דרכה בישראל לפני כ- שלוש שנים והושקה בסערה על ידי אלפי אנשים המעורבים בפרוייקט החברתי הזה, הפכה בימים אלו לאינדקס העסקים הגדול ביותר ולמנוע המציאה הרחב ביותר בישראל

האפליקצייה החברתית פינדרלה (finderella) אשר החלה את דרכה בישראל לפני כ- שלוש שנים והושקה בסערה על ידי אלפי אנשים המעורבים בפרוייקט החברתי הזה, הפכה בימים אלו לאינדקס העסקים הגדול ביותר ולמנוע המציאה הרחב ביותר בישראל.


בישראל קיימים שלושה אתרי חיפוש עסקים מובילים אך לפני שנעבור לגודל ההישג של אפליקציית פינדרלה , נערוך סקירה קצרה על "המתחרים" שהושארו מאחור.


האתר הראשון ברשימה הינו "דפי זהב" מבית היוצר של קבוצת "זאפ". הקבוצה ביצעה מיני- אקזיט לפני כשנה ודיווחה כי היא מחזיקה בכ- 250,000 עסקים ברשומות החברה. החברה יצאה לאקזיט קודם בשנת 2004 בסכום כולל של כ- 123 מיליון דולר, על סמך הנתונים כי היא מחזיקה במאגר העסקים הגדול בישראל.אז מי לא ראה את הפרסומות המקפצות להן בערוץ 2 חדשות לבקרים של אפליקציית איזי, האפליקציה של היזם הסידרתי דב מורן, ביצעה לאחרונה מיזוג עם חברת קשת ויצאה לקמפיין שיווק מטורף בסכום של 26 מיליון ש"ח. אף על פי כן, בחברה דיווחו על כך שהם מחזיקים רק בכ – 350,000 רשומות עסקים באתר, כאשר הגרסה החדשה של אפליקציית איזי היא מבוססת מיקום.


אתר דנסגייד הוותיק, מבית דן אנד ברדסטריט, מספק מידע על כ -300,000 עסקים וחברות ומהווה פלטפורמת דגל לחשיפת נתוני עסקים. האתר פועל בישראל כ - 55 שנים ועוזר לעסקים ולמקבלי החלטות, לאתר ולטפח קשרים עסקיים נכונים.

שלושת האתרים הוותיקים בטח יופתעו לשמוע כי אפליקציית פינדרלה , מפתחת מנוע ה"מציאה" הייחודי המשלב בתוכו מערכת צ'אט, הצליחה תוך זמן קצר להנחיל סגנון חיפוש אחר – במקום לחפש ולבזבז שעות, תגיד מה אתה צריך ואנחנו נמצא עבורך. אפליקציית פינדרלה שהפכה להיות מהר מאוד הטרנד החם של בעלי העסקים בישראל, מדווחת כי לפני ימים אחדים עברה את מחסום 400,000 העסקים , נתון שהופך אתה למדריך העסקים האינטרנטי הגדול והמתקדם בישראל.


לדברי מר שגיב קורן, מי שהיה בעברו מנכ"ל המיזם מייסמארטי ובעל ותק וניסיון רב בתחום הדיגיטל ומכהן כיום כיועץ העסקי של חברת פינדרלה ישראל "מה שמייחד את אפליקציית פינדרלה והסיבה שהצלחנו להגיע לכמות גבוהה כזו של עסקים בזמן קצר כל כך, היא השיטה בה אנו מגייסים את המידע שהיא למעשה סטארט-אפ עולמי".


בהמשך הסביר קורן " איננו מעסיקים כח אדם בשכר, אלא פועלים בצורה של שיווק שותפים, כאשר כל שותף תפקידו לאשר מידע על עסקים ולהמליץ על האפליקציה ללקוחות קצה, מכרים וחברים .


החברה מונה כיום מאות שותפים, כאשר המערכת שלנו בפינדרלה פעלה בצורה כזו שהרובוטים שבנינו שאבו את כלל העסקים בישראל אל תוך הפלטפורמה שלנו. בניגוד לשאר הפלטפורמות, שם המידע עולה ישירות לאפליקציה ולאתר, במקרה של פינדרלה רק מידע שאומת על ידי אדם אמיתי עלה אל האפליקציה. התהליך הנ"ל, הוא מה שהופך את מאגר המידע שלנו, לא רק לגדול ביותר בישראל, אלא גם לעדכני והמאומת ביותר בקרב האתרים הדומים".


לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2015 99.5% מכלל העסקים בישראל נחשבים לעסקים קטנים ובינוניים כאשר מחזור המכירות שלהם עומד על כ -570 מיליארד שקל בשנה. "פלטפורמות הפרסום הקיימות כיום אינן מתאימות לעסקים אלו" טוען שגיב. "עלויות הפרסום והתפעול מצד העסקים הן יקרות מידי ואילו מן הצד השני לבעלי הפלטפורמות אין אינטרס לנסות ולמכור את המערכות במחיר אחיד וזול והן מתמקדות בעיקר בעסקים הגדולים עם תקציבי הפרסום השמנים".


"לא הגיוני שבשנת 2019 זה יהיה המצב, טוען קורן. בפינדרלה ( finderella ) שמנו לנגד עיניינו את אותם בעלי עסקים קטנים, כאשר המטרה שלנו היא "לשבור את השוק" ולספק להם מערכת חינמית. כמובן שבעתיד לאחר שהמערכת שלנו הוכיחה את עצמה אנו מתכוונים לאפשר להם לשדרג את המערכת, גם זה במחיר מצחיק עבור כל ליד במקום תשלום אסטרונומי חודשי, כאשר המטרה היא לספק מחירים ללא תחרות".


בשיחת מסדרון , שם תפסנו את גיל ביטמן, מי שאחראי על "התפקוד התקין" של האפליקציה, הוא מסביר כי "מצידו של הלקוח אנו מספקים לו מנוע מציאה ייחודי דרכו הוא יכול לחפש כל עסק, להפעיל סננים ספציפיים שיעזרו לו בחיפוש, להזמין שולחן או טייק אוואי, לעשות לייק לבית העסק ולקבל ממנו הטבות ומבצעים על בסיס שוטף לנייד וגולת הכותרת שלנו, מה שהופך אותנו למנוע ייחודי, היא מערכת ה"בוט" שפיתחנו שמאפשרת ללקוח להעלות בקשה, במקום לבזבז זמן רב על חיפושים. מצידו של בעל העסק אנו מספקים לו דף נחיתה עסקי ומערכת לניתוח האינטגרציות של הלקוח מולו. המודל העסקי שלנו נכון להיום הוא חינמי לשני הצדדים".

1,674 views0 comments